سایت دوستان - بزرگترین سایت تفریحی ایران
WWW.2STAN.IR,, خوش آمدید,, ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع کنید
img img img
درباره سایت
مشاهده مطالب سایت

درباره سایت

درباره ما

سایت تفریح و سرگرمی دوستان از سال 1387 با هدف تفریح سالم هموطنان و فارسی زبانان در فضای مجازی ایجاد گردید و تا کنون به فعالیت در این زمینه پرداخته است . امیدواریم شما بازدیدکنندگان عزیز اوقات خوشی را در سایت سرگرمی دوستان سپری کنید /.
در صورتی که تمایل به همکاری با سایت دوستان را دارید از طریق تماس با ما بالای سایت با ما در ارتباط باشید .

دامنه های ورودی:
www.2stan.ir
www.1500t.ir
img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سایت

مطالب سایت

img img img
پنجشنبه 1 بهمن 1394 ساعت 04:17 ب.ظ

Continuum-image-1-1024x512

یک گوشی موبایل را تصور کنید که همانند یک رایانه کار می کند، تا به امروز تلاش های بسیاری جهت تحقق این رویا انجام گرفته است اما پروژه ها یا شکست خورده اند و یا این که ناتمام مانده اند، اما سر انجام امسال قابلیت کانتینیوم ویندوز ۱۰ موبایل به این رویا رنگ واقعیت بخشید و حال شما می توانید یک گوشی داشته باشید که روز به روز بیشتر به یک رایانه شبیه می شود!

اما به راستی این قابلیت چه کاربردی دارد؟ فرض کنید به مسافرت و یا یک کنفرانس رفته اید اما ناگهان متوجه می شوید که لپ تاپ خود را در منزل جا گذاشته اید و فراموش کرده اید آن را به همراه خود بیاورید، اما کافیست یک گوشی که از قابلیت کانتینیوم پشتیبانی می کند را به همراه داشته باشید! به کمک این گوشی شما می توانید بدون کوچک ترین کم و کاستی کارهای خود را انجام دهید و به لپ تاپ نیازی نداشته باشید. می توانید تنها با داشتن یک تلفن هوشمند ویندوزی به جلسه کاری بروید و خیلی راحت پروژه های پاورپوینت خود را با گوشی بر روی یک نمایشگر بزرگ تر نشان دهید. یا این که به یک کنفرانس کاری – تجاری بروید و خیلی راحت گوشی خود را به نمایشگری متصل کنید و برنامه ها و پروژه هایتان را به حضار نشان دهید، درست همانند یک رایانه و یا شاید بهتر از رایانه! شما با کانتینیوم می توانید از مجموعه آفیس و مرورگر اِج لذت ببرید.

ایده کانتینیوم از کجا آمد؟

ایده اصلی این قابلیت خارق العاده، ۳ سال پیش مطرح شد و در آن زمان تنها در حد یک تصور و چشم انداز آینده نگر ساده بود. ما گوشی های هوشمند خود را همه جا می بریم، ما وقت زیادی را با آن ها می گذرانیم، از آن ها لذت می بریم و اگر در کنارمان نباشند احساس می کنیم یک چیز خاص را گم کرده ایم! اما وقتی که بخواهیم کارهای روزمره و جدی خود را انجام دهیم مجبوریم که یک رایانه و یا یک لپ تاپ خریداری کنیم و کارهایمان را با آن انجام دهیم، بنابراین یا باید از حمل گوشی در کنار لپ تاپ دست بکشیم و یا این که ساعت هایی را پشت میز بگذرانیم آن هم تنها به خاطر این که گوشی، گوشی است و رایانه، رایانه! نمی شود یکی کار دیگری را انجام دهد.

واقعیت این است که امروزه گوشی ها توان پردازشی بسیار بالایی دارند و میزان استفاده کاربر و کارهای روزمره ای که انجام می دهد تنها بخشی از این توان پردازشی را به کار می گیرد. بسیاری از مردم به دنبال اعداد و ارقام هستند و برخی از مردم از یک گوشی هوشمند تنها برای وب گردی و چک کردن شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. بنابراین همین موضوع باعث شد تا در ذهن تیم کانتینیوم یک ایده جالب شکل گیرد، آن ها تصمیم می گیرند تا به مردم کمک کنند تا آن ها بتوانند کارهای واقعی و سنگین را با گوشی های خود انجام دهند.

تیم کانتینیوم چیست؟

یک تیم کوچک در شرکت مایکروسافت است که از چند نفر تشکیل شده و ماموریت دارد تا آینده استفاده کاربردی از تلفن های هوشمند را تغییر دهد.

Continuum-image-2-1024x684

مردم چه می خواهند؟

تیم توسعه دهنده قابلیت کانتینیوم می گویند که آن ها ابتدا با مشتریان صحبت کرده اند و از آن چه که آن ها نیاز دارند مطلع شده اند. این تیم با مردمانی در بسیاری از نقاط جهان از شیکاگو آمریکا تا شانگهای چین صحبت کرده اند و فهمیده اند که نظر اکثر مردم یک چیز است و آن ها یک چیز را می خواهند: یک گوشی که بتواند کار های بیشتری را انجام دهد. نتایج بسیاری از این تحقیق گسترده به دست آمد اما اصلی ترین آن ها که نظر بسیاری از مردم بوده، این ها هستند:

  • مهم ترین دستگاه من: مردمان بسیاری در سرتاسر جهان اعلام کردند که تلفن های هوشمند آن ها بخش مهمی از زندگی دیجیتالی آن ها را تشکیل داده و از نیاز های روزمره آن ها است.
  • اتصال تلفن به نمایشگری بزرگ تر: مردم این روز ها بر لپ تاپ ها و رایانه های خود تکیه کرده اند زیرا گوشی موبایل نمایشگری کوچک دارد و در انجام بسیاری از کار ها نمی توان از آن بهره برد همچنین در گوشی نمی توان به راحتی از کیبورد و ماوس استفاده کرد. مردم می خواهند که هم برای کار و هم برای سرگرمی به راحتی به نمایشگر های بزرگ تر متصل شوند.
  • خوره های تکنولوژی انتظاراتی فراتر دارند: همان طوری که قدرت پردازشی تراشه های موبایل بالاتر می رود، انتظارات خوره های تکنولوژی نیز بالاتر می رود. این دو با یک دیگر نسبت مستقیم دارند!
  • بسیاری از مردم در نقاط مختلفی از جهان، از داشتن یک رایانه شخصی محروم هستند: شاید بتوان دلیل اصلی این موضوع را بالا بودن قیمت رایانه ها دانست و این دسته از مردم نمی توانند از رایانه های ارزان بهره ی مناسب راببرند. بنابراین اکثر آن ها تنها یک تلویزیون و یک گوشی دارند و کارهایشان را با همان گوشی انجام می دهند، زیرا چاره دیگری نیست.

تیم کانتینیوم پس از انجام این تحقیقات گسترده متوجه می شود که اکثر مردم بر سر یک موضوع توافق دارند: گوشی هوشمندی که همانند یک رایانه کار کند!

پروژه کانتینیوم آغاز می شود

تیم توسعه دهنده پس از انجام تحقیقات و درک نیاز های مردم، پروژه کانتینیوم موبایل را آغاز می کنند، اما خیلی زود متوجه می شوند که چالش های فنی و طراحی بسیاری در پیش روی آن ها قرار گرفته است.

به عنوان مثال، برای اتصال گوشی به صفحه نمایش دوم، دو راه پیش روی تیم قرار گرفت: اول این که از طریق قابلیت میراکست، صفحه نمایش گوشی را بر روی یک نمایشگر بزرگ تر منتقل کنند و دوم این که گوشی را همانند رایانه به چندین مانیتور متصل کنند. آن ها نیاز دارند که یک طرح جدید را به وجود بیاورند که بتوان به کمک آن دو تجربه متفاوت داشت. یکی روی تلفن و دیگری بر روی نمایشگر. این بسیار مهم است زیرا مشتریان می خواهند که با گوشی به عنوان یک گوشی کار کنند و در کنار آن در نمایشگر دوم از گوشی به عنوان یک رایانه بهره ببرند. تیم کانتینیوم ماه ها بر روی این موضوع وقت می گذارد و طرح های بسیاری را بر روی کاغذ می آورند و نرم افزار های آزمایشی بسیاری را استفاده می کنند تا این قابلیت به راحتی قابل فهم شود و بتوان خیلی آسان از آن استفاده کرد.

اما چالش های فنی که پیش روی آن هاست بزرگ تر از چالش های طراحی هستند! به عنوان ساده ترین مثال، آن ها باید امکان پشتیبانی از ماوس و کیبورد را به صورت پیش فرض در ویندوز ۱۰ موبایل قرار دهند و تحولات قابل توجهی را در معماری سیستم عامل ایجاد کنند تا این امکان به وجود آید که بتوان بر روی گوشی از قابلیتی به نام کانتینیوم استفاده کرد.

در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ و مراسم رونمایی از نسخه نهایی ویندوز ۱۰ در ۷ مرداد، اولین پیش نمایش این قابلیت به حضار نشان داده می شود. در این کنفرانس ها نشان داده می شود که یک گوشی می تواند نرم افزار های آفیس را همانند یک رایانه بر روی نمایشگر دوم اجرا کند! پاسخ ها و واکنش حضار همان طوری بود که تیم انتظار داشت، بنابراین آن ها انگیزه پیدا کردند که کار را با جدیت بیشتری به پیش ببرند. صد ها همکار از سرتاسر جهان به کمک این تیم آمدند تا به یک راه حل یکپارچه برای تغییراتی که قرار است در بستر ویندوز اعمال کنند برسند، با آن ها در خصوص قابلیت های جدید موبایل ها و همچنین ساخت داک هایی همانند داک کانتینیوم مشورت کند.

و بالاخره قابلیت کانتینیوم رونمایی می شود

بالاخره پس از تلاش چند ساله و بحث هایی که در مورد قابلیت کانتینیوم موبایل شد، بالاخره این قابلیت به واقعیت پیوست و شما هم اکنون یک گوشی، که هم گوشی است و هم رایانه را در جیب خود دارید. ساتیا نادلا در خصوص این قابلیت می گوید:

این تنها آغاز مسیری است که ما می رویم تا در آن عملکرد اصلی یک تلفن را تغییر دهیم.

حال دو گوشی پرچم دار مایکروسافت، یعنی لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL معرفی و عرضه شده اند و شما می توانید با حمل آن ها و یک داک کوچک و یا بدون نیاز به داک و به صورت وایرلس به کیبورد، ماوس و یک نمایشگر بزرگ تر متصل شوید و تجربه ای مشابه رایانه شخصی داشته باشید. شما می توانید همانند یک رایانه از نرم افزار های آفیس استفاده کنید، وبگردی کنید، تصاویر را ویرایش کرده و کار های بسیاری را انجام دهید.

Continuum-image-4-1024x458

وقتی که گوشی را به نمایشگر بزرگ تری متصل کرده اید، می توانید به صورت همزمان از تلفن نیز استفاده کنید بدون آن که کوچک ترین تغییری در نمایشگر دوم مشاهده شود شما می توانید در حالی که گوشی به نمایشگر متصل است، از طریق گوشی ایمیل ارسال کنید و یا این که با یک دوست تماس بگیرید و به طور همزمان نیز کارهایتان را در نمایشگر دوم انجام دهید! حتی شما می توانید از گوشی خود به عنوان ترک پد و کیبورد استفاده کنید.

نظر شما در خصوص قابلیت کانتینیوم چیست؟

نظرات
جمعه 2 بهمن 1394 11:49 ق.ظ
ممنون از مطلبتون استفاده کردم
ارسال نظر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
img
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic